Blog mBazaar

Używany iPhone zachowuje średnio o 128 dolarów większą wartość niż konkurencji Apple, iPad natomiast wart jest około 67 dolarów więcej

Badanie średniej ceny rynkowej dla kilkudziesięciu modeli smartfonów i tabletów dowiodło, że używany iPhone i iPad przynosi znacznie większą wartość odsprzedaży niż ich bezpośredni konkurenci, co powinno dobrze wróżyć dla klientów Apple, którzy chcą uaktualnić swoje urządzenia do najnowszych modeli.

cowen-131105

Analityk Timothy Acuri z Cowen and Company przyjrzał się wartości odsprzedaży 40 różnych modeli smartfonów i 23 różnych tabletów „premium” wypuszczonych na rynek w ciągu ostatnich czterech lat. Jego dane dowiodły, że iPhone przynosi większą wartość odsprzedaży nad konkurentami średnio w wysokości 128 dolarów, podczas gdy iPad jest wart średnio 67 dolarów więcej.

„Nasze dane wskazują, że jest to wynik w dużym stopniu niezależny od czasu, jaki produkt jest obecny na rynku, nawet po 3 do 4 lat, gdy praktycznie wszystkie inne urządzenia konkurujące nie mają praktycznie żadnej wartości” twierdzi Acuri. „Biorąc pod uwagę bardzo rozwijający się rynek wtórny, wartość ta jest skuteczną zachętą dla konsumentów.”

W jego opinii, dane pokazują, że rynek stawia wielki nacisk na uzyskanie dostępu do sprzętu i oprogramowania ekosystemu Apple. Sugeruje również, że dalsza odsprzedaż używanych produktów Apple może stać się kluczowym czynnikiem w przypadku aktualizacji serii produktów i może być kluczowym czynnikiem dla Apple w utrzymanie pozycji cenowej.

Tagged in:, ,
About 
mBazaar powstał w 2013 roku. Kilkoro pasjonatów miało wcześniej do czynienia ze sprzedażą i serwisem produktów Apple w Polsce, oraz za granicą. Właśnie dzięki temu poznaliśmy wielką potrzebę naszych klientów - by sprzedawać i kupować używane sprzęty Apple w sposób bezpieczny, łatwy i przyjemny, tak właśnie narodził się pomysł na naszą pionierską usługę. W mBazaar pomysł na biznes jest bardzo prosty. Chcemy zapewnić bezpieczną alternatywę dla handlu używanymi produktami Apple. Współpracujemy z liderami na rynku i oferujemy atrakcyjne ceny zarówno dla sprzedających jak i kupujących. Siedzibę mamy w Warszawie, ale ideą naszej firmy jest być tam, gdzie Ty - w Internecie. Czujemy powołanie do czegoś, o czym bardzo niechętnie słyszą sprzedawcy nowych produktów Apple - używane sprzęty, w idealnym stanie i dobrej cenie dla każdego! Nie wahaj się z nami skontaktować, aby to zrobić kliknij tutaj. Śledź nas na Twitterze i Facebooku, gdzie prowadzimy liczne akcje i promocje, a może następnym razem to Ty trafisz na świetny sprzęt za połowę ceny? /mBazaar