Blog mBazaar

Trzecia generacja Apple Watch już tuż-tuż!

Już wkrótce premierę ma mieć trzecia generacja inteligentnego zegarka od Apple. Czego możemy się spodziewać po najnowszej odsłonie Apple Watch? Jakie ulepszenia i nowości przygotowała dla nas firma Apple? Zapraszamy do zapoznania się z naszym podsumowaniem wszystkich informacji, jakie krążą na ten temat w Sieci.

Apple Watch 3 – kiedy premiera?

Apple przyzwyczaiło nas do cyklicznych prezentacji nowych modeli swoich urządzeń. Nie inaczej jest z smartwatchem tej firmy. Apple Watch zadebiutował na wrześniowej konferencji marki w 2014 roku, a jego druga generacja przedstawiona została dwa lata później. Te historyczne dane w połączeniu z raportami z centrali Apple pozwalają sądzić, że trzecią odsłonę zegarka tej firmy zobaczymy już we wrześniu tego roku.

Najprawdopodobniej prezentacja nowego modelu odbędzie się podczas jesiennej konferencji marki. Wtedy też mają zostać przedstawione nowe wersje iPhone’a – iPhone 7S, iPhone 7S Plus i, najbardziej wyczekiwany, iPhone 8. Ponadto marka planuje wypuścić nową wersję systemu operacyjnego WatchOS właśnie jesienią. Bardzo prawdopodobne, iż te dwie premiery zbiegną się w czasie. Ciężko natomiast stwierdzić, kiedy Apple Watch 3 trafi do masowej sprzedaży. W przypadku pierwszej wersji zegarka ta była opóźniona o ponad pół roku w stosunku do jego oficjalnej prezentacji. Czy taki los może czekać także zegarki spod znaku jabłka trzeciej generacji? Czas pokaże.

Czego możemy się spodziewać po nowym zegarku Apple?

Nowa wersja Apple Watch ma być przede wszystkim szybsza od poprzedniej, co nie powinno nikogo dziwić. Wydłużeniu ma ulec także praca baterii. Dojść do tego ma nie tylko dzięki zastosowaniu lepszego, pojemniejszego akumulatora. Mówi się o tym, że nowy zegarek Apple ma być wyposażony w ekran micro-LED, który konsumuje mniej energii od używanych dotychczas wyświetlaczy OLED. Najprawdopodobniej nie zmieni się kształt ani rozmiar ekranu, nadal będzie on (prawie) kwadratem o przekątnej 1,65 cala i rozdzielczości 390 na 312 pikseli.

Zbyt dużym zmianom nie powinien ulec także wygląd zewnętrzny Apple Watch trzeciej generacji. Marka Apple zarejestrowała liczne patenty dotyczące na przykład umieszczenia w zegarku sensorów zapisujących specyficzne dla noszącego parametry życiowe czy też paska wyposażonego we własny wyświetlacz, baterię oraz modułowy design, w którym każda z części pełni inną funkcję. Nie oznacza to jednak, że te udogodnienia znajdą się w najbliższej wersji Apple Watch. Firma testuje różne rozwiązania, nie wiadomo jednak, którą drogą zdecyduje się pójść. Być może Apple postawi na redukcję wagi i grubości koperty zegarka, a może stanie się wręcz przeciwnie, gdyż pojawiają się także pogłoski o zupełnie nowych funkcjach Apple Watch.

Na jakie nowości można liczyć?

Od dłuższego czasu mówi się o uniezależnieniu Apple Watch od iPhone’a. Takie posunięcie wymagałoby zastosowania w zegarku tradycyjnej karty SIM lub nowoczesnej e-SIM. Dzięki temu urządzenie zyskałoby zupełnie nową wartość dla użytkowników. Do korzystania z jego funkcji, w tym dzwonienia czy korzystania z Sieci nie byłoby bowiem konieczne posiadanie iPhone’a.

Według wcześniejszych doniesień producent miał problemy z udoskonaleniem modułu łączności komórkowej dla Apple Watch, tak aby nie wpływał on negatywnie na czas pracy baterii. Nie wiadomo więc, czy doczekamy się tej funkcji już w tym roku, czy może jednak zostanie ona zaimplementowana dopiero w czwartej serii urządzenia. Plotki głoszą także, jakoby Apple pracowało nad umieszczeniem w swoim zegarku kamery oraz udoskonaleniem sposobów i szybkości ładowania.

Cena nowego Apple Watch

Wśród plotek i przecieków na temat nowego zegarka spod znaku jabłka brak właściwie informacji na temat jego ceny. Wiemy jednak, że technologia micro-LED jest kosztowniejsza od stosowanych dotychczas wyświetlaczy OLED, dlatego niektóre źródła prognozują, że Apple Watch trzeciej generacji będzie kosztował nieco więcej od swojego poprzednika. Możliwe jednak, że cena utrzyma się na dotychczasowym poziomie, czyli od 369 dolarów za model o 38-milimetrowej kopercie.