Blog mBazaar

Premiera iPhone8 – wszystko, co powinieneś wiedzieć

Na nowe wcielenia sztandarowej zabawki Apple zawsze czekamy z niecierpliwością. I nie tylko my, bo Internet aż wrze od plotek, przecieków i spekulacji na temat najnowszej odsłony iPhone’a. Premiera iPhone 8 zbiega się z 10. rocznicą powstania kultowego smartfonu od Apple i wszystko wskazuje na to, że ten model będzie naprawdę wyjątkowy.

Krążą nawet pogłoski, jakoby Apple miało porzucić stosowaną dotychczas numerację i nadać tej odsłonie smartfona odrębną nazwę, jak iPhone Pro czy iPhone X. W poniższym tekście znajdziesz zestawienie wszystkich informacji, jakie znaleźć można na temat daty premiery iPhone 8 oraz jego ceny, nowych funkcji i wyglądu.

iPhone 8 – kiedy premiera?

Marka Apple od kilku lat (konkretnie od roku 2012, gdy debiutował iPhone 5) konsekwentnie prezentuje nowe modele smartfona podczas swoich wrześniowych konferencji. Dokładna data tegorocznej nie jest jeszcze znana, mimo iż wrzesień zbliża się wielkimi krokami. Czy wtedy zadebiutuje także iPhone 8? Niekoniecznie. Jeden z prawdopodobnych scenariuszy głosi, że na dorocznej konferencji zobaczymy jedynie iPhone 7S i iPhone 7S Plus.

W sieci pojawiły się plotki, jakoby na linii produkcyjnej iPhone’a 8 pojawiły się pewne poważne opóźnienia. Nawet jednak jeśli te informacje okażą się prawdziwe, nie wiemy dokładnie, co może to oznaczać dla premiery urządzenia. Prawdopodobnie zobaczymy najnowszego iPhone’a w rękach Tima Cooka we wrześniu, a poczekać nieco dłużej będziemy musieli jedynie na jego dystrybucję. Być może zaś Apple szykuje specjalne wydarzenie, podczas którego pokaże ten jubileuszowy model. Jak będzie naprawdę, pokaże czas.

iPhone 8 – cena

Jeden z najgorętszych tematów internetowych plotek to cena najnowszego cacka od Apple. Najnowsze doniesienia głoszą, że ten model w podstawowej wersji może kosztować nawet 1100 dolarów. Wszystko ze względu na zupełnie nowy design i zastosowane nowoczesne technologie. Jeśli pogłoski te okażą się prawdą, to polscy konsumenci za najnowszego iPhone’a będą musieli zapłacić ponad 5 tysięcy złotych, co nawet niektórym fanom marki wydaje się sumą dość zawrotną za, bądź co bądź, telefon.

iPhone 8 – innowacje

Nowy flagowiec Apple ma znacznie różnić się od poprzednich modeli. Producenci podobno szykują dla nas mnóstwo nowinek. Pierwsza z nich to ekran – iPhone 8 ma otrzymać wyświetlacz OLED z przekątną ok. 5,8” i technologią True Tone. Zajmować będzie on całą powierzchnię przedniego panelu, co oznacza, że po raz pierwszy otrzymamy iPhone bez fizycznego przycisku Home. Ta kwestia podnosi też spekulacje na temat tego, co stanie się ze skanerem linii papilarnych. Najnowsze plotki głoszą, że będzie on całkowicie zastąpiony nowoczesnym sensorem rozpoznawania twarzy.

Nowy iPhone ma też zapewnić nam lepszą żywotność baterii i szybsze ładowanie. Otrzyma pojemny akumulator, który powinien oferować dłuższą niż zazwyczaj pracę, także dzięki energooszczędnemu ekranowi OLED. Szybsze ładowanie będzie możliwe z uwagi na zastosowanie portu USB-C i mocniejszym ładowarkom, które to jednak, jak głosi plotka, sprzedawane mogą być osobno. iPhone 8 ma też jako pierwszy być wyposażony w opcję bezprzewodowego ładowania. Apple pracuje podobno nad technologią, która umożliwić ma ładowanie na odległość, nie wiemy jednak, jak bardzo zaawansowane są to prace i czy ta funkcja pojawi się już w najbliższej wersji smartfona.

iPhone 8 – design

W związku z wprowadzeniem bezprzewodowego ładowania Apple zapewne zrezygnuje z metalowej obudowy nowego iPhone’a. Najprawdopodobniej otrzymamy więc smartfon o szklanych lub ceramicznych „plecach”, co wraz z zapełniającym cały przód ekranem ma dać elegancki i schludny efekt. Na tylnej obudowie mają znaleźć się dwa usytuowane pionowo obiektywy kamery, która ma w zaawansowany sposób wykorzystywać technologię rozszerzonej rzeczywistości oraz technologię 3D.

Czy oczekiwania i prognozy co do nowego iPhone’a się sprawdzą? Dowiemy się prawdopodobnie już niedługo.

Tagged in:,