Blog mBazaar

Kod źródłowy Apple II DOS udostępniony przez Muzeum Historii Komputerów!

apple_ii_tranparent_800Z błogosławieństwem Apple, Muzeum Historii Komputerów i Digibarn Computer Museum ogłosiły publikację oryginalnego kodu źródłowego DOS dla komputera Apple II z 1978. Apple II był pierwszym w pełni zintegrowanym komputerem z monitorem, który Apple sprzedało po Apple I, i który trafił pierwotnie do sprzedaży detalicznej za 1298 USD dla podstawowego modelu z jedynie 4K pamięci.

Post na Blogu od Muzeum Historii Komputerów wyjaśnia, jak Apple zakontraktowało Paula Laughtona z Shepardson Microsystems do napisania dysku z systemem operacyjnym dla Apple II w ciągu zaledwie siedmiu tygodni. W kwietniu ’78, Steve Jobs i Shepardson podpisali kontrakt (na zdjęciach poniżej), który opiewał na kwotę 13.000 USD – za menedżera plików, prosty interfejs, i narzędzia do niego. Kod źródłowy pokazany dzisiaj to skan oryginalnych dokumentów, które Laughton gromadził w ciągu ostatnich ponad 30 lat!

Muzea upublicznią również kody źródłowe innego oprogramowania w tym historycznego Macpaint i QuickDraw od Apple oraz Adobe Photoshop. Kod źródłowy dla Apple II możesz zobaczyć na stronie Computer History Museum, gdzie również znajduje się cała historia o tym, jak Paul związał się z Apple i pracował z Woz’em i innymi nad stworzeniem DOSa.

Za:9to5mac.com

Tagged in:,
About 
mBazaar powstał w 2013 roku. Kilkoro pasjonatów miało wcześniej do czynienia ze sprzedażą i serwisem produktów Apple w Polsce, oraz za granicą. Właśnie dzięki temu poznaliśmy wielką potrzebę naszych klientów - by sprzedawać i kupować używane sprzęty Apple w sposób bezpieczny, łatwy i przyjemny, tak właśnie narodził się pomysł na naszą pionierską usługę. W mBazaar pomysł na biznes jest bardzo prosty. Chcemy zapewnić bezpieczną alternatywę dla handlu używanymi produktami Apple. Współpracujemy z liderami na rynku i oferujemy atrakcyjne ceny zarówno dla sprzedających jak i kupujących. Siedzibę mamy w Warszawie, ale ideą naszej firmy jest być tam, gdzie Ty - w Internecie. Czujemy powołanie do czegoś, o czym bardzo niechętnie słyszą sprzedawcy nowych produktów Apple - używane sprzęty, w idealnym stanie i dobrej cenie dla każdego! Nie wahaj się z nami skontaktować, aby to zrobić kliknij tutaj. Śledź nas na Twitterze i Facebooku, gdzie prowadzimy liczne akcje i promocje, a może następnym razem to Ty trafisz na świetny sprzęt za połowę ceny? /mBazaar