Blog mBazaar

iPhone pomaga Apple odzyskać udziały rynkowe względem Google!

iphonevsandriodApple udało się pokonać Google i Samsunga w kategorii producentów OEM, dzięki produkcji popularnej serii telefonów komórkowych iPhone i akcesoriów. Jednak, jeśli chodzi o iOS, pozostają wciąż w tyle za słuchawkami „napędzanymi” Androidem.

Apple udało się zdobyć 40,6 procent udziału w rynku producentów smartfonów, zostając delikatnie w tyle za skumulowanym wynikiem urządzeń z Google Android, które sięgnęły po 52,2 procent. Udziały w rynku możemy prześledzić dzięki uprzejmości ComScore i ich nowego raportu.

Top Smartphone OEMs
fot.ComScore

Jak zauważono w artykule „producent iPhone’a uplasował się na drugim miejscu za Androidem w kategorii systemu operacyjnego (OS) z 40,6 proc udziałów rynkowych (wzrost o 0,2 punktu procentowego), BlackBerry zajęło trzecie miejsce z 3,6 procent udziału a Microsoft czwarte z 3,2 procent (wzrost o 0,2 punktu procentowego). Symbian zamyka piątkę z udziałem w rynku na poziomie 0,2 proc”.

fot.ComScore
fot.ComScore

Apple jest jeszcze w tyle za swoimi koreańskimi rywalami, ale wygląda na to, że różnica ta niweluje się dość dynamicznie. Być może 2014 roku Apple w końcu dogoni Samsung w kategorii udziałów rynkowych?

Tagged in:, ,
About 
mBazaar powstał w 2013 roku. Kilkoro pasjonatów miało wcześniej do czynienia ze sprzedażą i serwisem produktów Apple w Polsce, oraz za granicą. Właśnie dzięki temu poznaliśmy wielką potrzebę naszych klientów - by sprzedawać i kupować używane sprzęty Apple w sposób bezpieczny, łatwy i przyjemny, tak właśnie narodził się pomysł na naszą pionierską usługę. W mBazaar pomysł na biznes jest bardzo prosty. Chcemy zapewnić bezpieczną alternatywę dla handlu używanymi produktami Apple. Współpracujemy z liderami na rynku i oferujemy atrakcyjne ceny zarówno dla sprzedających jak i kupujących. Siedzibę mamy w Warszawie, ale ideą naszej firmy jest być tam, gdzie Ty - w Internecie. Czujemy powołanie do czegoś, o czym bardzo niechętnie słyszą sprzedawcy nowych produktów Apple - używane sprzęty, w idealnym stanie i dobrej cenie dla każdego! Nie wahaj się z nami skontaktować, aby to zrobić kliknij tutaj. Śledź nas na Twitterze i Facebooku, gdzie prowadzimy liczne akcje i promocje, a może następnym razem to Ty trafisz na świetny sprzęt za połowę ceny? /mBazaar