Blog mBazaar

iPad na czele sprzedaży tabletów w USA w 2013 roku, podczas gdy Chromebook wyprzedza MacBooka.

Według nowego raportu NPD Group IPad osiągnął największy udział sprzedaży w rynku tabletów w USA w 2013 r., podczas gdy sprzedaż Google Chromebooks zdobyła większy udział w porównaniu do notebooków Mac.

Dane w raporcie wykazały, że ​​iPad stanowił 15,8 % sprzedaży urządzeń w kategorii komputerów osobistych i jego udział był większy niż tabletów z Androidem (8,7%) i tabletów z systemem Windows (2,2%). Jednak udział iPada w sprzedaży jednostkowej w USA w tym roku poszedł w dół w porównaniu do tego samego okresu rok temu, kiedy to miał aż 17,1 % sprzedaży. Sprzedaż tabletów z systemem Android i Windows wzrosła odpowiednio o 4,5% i 1,4%.

za:npdgroup
za: npdgroup

Tymczasem sprzedaż Chromebooka w Stanach Zjednoczonych wzrosła do 9,6% w 2013 r., znacząco przebijając 1,8 % udziału w sprzedaży jednostkowej notebooków Apple. Notebooki z Windows nadal prowadzą z 34,1 % udziałów, ale spadły o 8,8% z 42,9 % w zeszłym roku.

Wiadomości te potwierdzają październikowy raport stwierdzający, że sprzedaż komputerów Mac spadła o 7% rok do roku, a spadek sprzedaży tradycyjnych PC, jako całości może być po części spowodowany rosnącą popularnością tabletów.

Zarówno iPad jak i linia notebooków MacBook doczekała odświeżenia w tym roku, gdy firma Apple ogłosiła iPad Air i iPad Mini z wyświetlaczem Retina oraz zaktualizowanych modeli 13 i 15 – calowego MacBooka Pro Retina w październiku tego roku. Nowe wersje 11 i 13 – calowego MacBook Air zostały również ogłoszone na Apple WWDC Keynote w czerwcu, gdzie obiecano lepszą funkcjonalność i zwiększoną wydajność przy znacznie lepszej żywotności baterii.

Apple być może szykuje się również do wydania nowych wersji obu produktów w 2014 roku. Pogłoski o premierze iPada większej wielkości w 2014 pojawiały się sporadycznie przez kilka ostatnich miesięcy, a październikowy raport analityka z KGI Securities – Ming- Chi Kuo głosił, że Apple może planować wydanie 12 -calowego MacBook w zupełnie nowym designie w połowie 2014 roku.

About 
mBazaar powstał w 2013 roku. Kilkoro pasjonatów miało wcześniej do czynienia ze sprzedażą i serwisem produktów Apple w Polsce, oraz za granicą. Właśnie dzięki temu poznaliśmy wielką potrzebę naszych klientów - by sprzedawać i kupować używane sprzęty Apple w sposób bezpieczny, łatwy i przyjemny, tak właśnie narodził się pomysł na naszą pionierską usługę. W mBazaar pomysł na biznes jest bardzo prosty. Chcemy zapewnić bezpieczną alternatywę dla handlu używanymi produktami Apple. Współpracujemy z liderami na rynku i oferujemy atrakcyjne ceny zarówno dla sprzedających jak i kupujących. Siedzibę mamy w Warszawie, ale ideą naszej firmy jest być tam, gdzie Ty - w Internecie. Czujemy powołanie do czegoś, o czym bardzo niechętnie słyszą sprzedawcy nowych produktów Apple - używane sprzęty, w idealnym stanie i dobrej cenie dla każdego! Nie wahaj się z nami skontaktować, aby to zrobić kliknij tutaj. Śledź nas na Twitterze i Facebooku, gdzie prowadzimy liczne akcje i promocje, a może następnym razem to Ty trafisz na świetny sprzęt za połowę ceny? /mBazaar