Blog mBazaar

iPad Mini Retina z 5x większą wydajnością od swojego poprzednika!

Nowy Apple iPad Mini Retina posiada ten sam 64-bitowy procesor A7 używany już w iPad Air i iPhone 5s, który oferuje znacznie lepszą wydajność niż chip A5 wykorzystany w poprzednim urządzeniu z serii mini.

ipad_mini_retina_geekbench

Według nowych benchmarków Geekbench 3, iPad Mini Retina pracuje na zegarze 1.3GHz, podobnie jak iPhone 5s. IPad Air posiada natomiast zegary wyśrubowane do 1,4 GHz, co daje mu lekką przewagę wydajności w stosunku zarówno do iPhone 5s jak i Mini nowej generacji.

iPad Mini Retina zdobył 1390 punktów na jednordzeniowym przebiegu i 2512 na testach wielordzeniowych, i osiągnął wynik podobny do iPhone 5s (1399/2523), ale odrobinę niższy niż iPad Air (1466/2856). W porównaniu do wyników swojego poprzednika (261/493) oznacza to niesamowity wręcz przyrost prędkości działania.

Nie jest jasne, dlaczego Mini jest taktowany zegarem 1,3 GHz zamiast 1,4 GHz jak jego starszy brat, ale pod względem normalnego użytkowania, raczej mało prawdopodobnym wydaje się, aby jego nabywcy zauważyli jakiekolwiek różnice wydajności. Możliwe jest, że Apple zdecydował się na niższą prędkość zegara dla poprawy ogólnej żywotności baterii lub zmniejszenia poziomu ciepła wydzielanego w mniejszej obudowie.

Za:Macrumors.com

Tagged in:, ,
About 
mBazaar powstał w 2013 roku. Kilkoro pasjonatów miało wcześniej do czynienia ze sprzedażą i serwisem produktów Apple w Polsce, oraz za granicą. Właśnie dzięki temu poznaliśmy wielką potrzebę naszych klientów - by sprzedawać i kupować używane sprzęty Apple w sposób bezpieczny, łatwy i przyjemny, tak właśnie narodził się pomysł na naszą pionierską usługę. W mBazaar pomysł na biznes jest bardzo prosty. Chcemy zapewnić bezpieczną alternatywę dla handlu używanymi produktami Apple. Współpracujemy z liderami na rynku i oferujemy atrakcyjne ceny zarówno dla sprzedających jak i kupujących. Siedzibę mamy w Warszawie, ale ideą naszej firmy jest być tam, gdzie Ty - w Internecie. Czujemy powołanie do czegoś, o czym bardzo niechętnie słyszą sprzedawcy nowych produktów Apple - używane sprzęty, w idealnym stanie i dobrej cenie dla każdego! Nie wahaj się z nami skontaktować, aby to zrobić kliknij tutaj. Śledź nas na Twitterze i Facebooku, gdzie prowadzimy liczne akcje i promocje, a może następnym razem to Ty trafisz na świetny sprzęt za połowę ceny? /mBazaar