Blog mBazaar

Aukcja Mac Pro z linii Produkt (RED) przyniosła 977 000 USD; EarPods ze złota sprzedane za 461 000 USD!

Specjalna edycja Mac Pro z linii Produkt (RED) miała przynieść zysk między 40 000 a 60 000 USD, ale ostateczna oferta na aukcji osiągnęła zdumiewające 977 000 USD. Wystawiony jako przedmiot nr 27, Apple Mac Pro ze specjalnym czerwonym wykończeniem został sprzedany na aukcji Sotheby’s na rzecz Światowego Funduszu Walki z AIDS, Gruźlicą i Malarią.

Zwycięska oferta opiewająca na prawie 1 000 000 USD sprawiła, że​​ Mac Pro został najdroższym komputerem stacjonarnym, który kiedykolwiek zbudowano lub sprzedano, zostawiając daleko w tyle maszyny tworzone przez japońskiego Zeus Computer, zbudowane z platyny i złota, z osadzonymi diamentami i wyceniane na 750 000 USD.

fot. Appleinsider
fot. Appleinsider

Oprócz Red Mac Pro stworzonego przez zespół projektowy Apple prowadzony przez Jony Ive, aukcja pomogła również znaleźć nowych nabywców dla szeregu innych produktów zaprojektowanych przez Ive i Marca Newsona, w tym: Parze różano-złotych Apple Earpods sprzedanych za 461 000 USD; butelce Dom Perignon z 1966 mieszczącej się w czerwonym coolerze sprzedanej za 93 750 USD; zaprojektowanemu na zamówienie Leica Digital Rangefinder Camera, który osiągnął szokujące 1 805 000 USD oraz „(Czerwonemu) Biurku”, które zostało sprzedane za 1 685 000 USD.

Czarny Mac Pro dostępny w grudniu

Nowy Apple Mac Pro nie został jeszcze zaprezentowany szerokiej publiczności; firma zapowiada, że będzie on jednak dostępny już w przyszłym miesiącu. Standardowa czarna wersja tego nowego systemu Apple wysokiej klasy będzie kształtować się cenowo od poziomu 2999 ​​USD dla modelu podstawowego, z kolejnym poziomem wydajności rozpoczynającym się od 3999 USD.

Nowy Mac Pro jest napędzany przez procesor Intel Xeon E5 z maksymalnie 12 rdzeniami oraz posiada standardowo podwójny układ kart graficznych AMD FirePro. Pakowany w cylindrze o średnicy 6,6 cala i chłodzonych przez innowacyjny, centralny rdzeń termiczny zaprojektowany by wyciągać ciepło z wnętrza obudowy do otworu na szczycie.

Tagged in:
About 
mBazaar powstał w 2013 roku. Kilkoro pasjonatów miało wcześniej do czynienia ze sprzedażą i serwisem produktów Apple w Polsce, oraz za granicą. Właśnie dzięki temu poznaliśmy wielką potrzebę naszych klientów - by sprzedawać i kupować używane sprzęty Apple w sposób bezpieczny, łatwy i przyjemny, tak właśnie narodził się pomysł na naszą pionierską usługę. W mBazaar pomysł na biznes jest bardzo prosty. Chcemy zapewnić bezpieczną alternatywę dla handlu używanymi produktami Apple. Współpracujemy z liderami na rynku i oferujemy atrakcyjne ceny zarówno dla sprzedających jak i kupujących. Siedzibę mamy w Warszawie, ale ideą naszej firmy jest być tam, gdzie Ty - w Internecie. Czujemy powołanie do czegoś, o czym bardzo niechętnie słyszą sprzedawcy nowych produktów Apple - używane sprzęty, w idealnym stanie i dobrej cenie dla każdego! Nie wahaj się z nami skontaktować, aby to zrobić kliknij tutaj. Śledź nas na Twitterze i Facebooku, gdzie prowadzimy liczne akcje i promocje, a może następnym razem to Ty trafisz na świetny sprzęt za połowę ceny? /mBazaar