Blog mBazaar

Apple rozpoczyna sprzedaż online iPada Retina mini bez możliwości odbioru osobistego w sklepie z powodu niskiego poziomu dostaw!

ipadminiApple wreszcie udostępniło iPad mini z wyświetlaczem Retina do sprzedaży poprzez Online Apple Store, zaskakując klientów premierą po ponad trzech tygodniach milczenia na temat jej daty.

Choć urządzenie trafiło do sprzedaży zaledwie wczoraj, wydaje się, że Apple jest już świadome ograniczeń w możliwości jego dostaw. Amerykański sklep pokazuje 1 do 2 dni oczekiwania na wysyłkę wersji z 16 GB i 32 GB Wi-Fi, natomiast 64GB, 128GB jak i wszystkie pozostałe modele Wi-Fi + 3G wysyłają dopiero w terminie pięciu do dziesięciu dni. Nie jest jasne, kiedy zostanie udostępniona opcja odbioru osobistego w sklepach, ale póki co nie wydaje się to być realnym rozwiązaniem.

 

Ceny zaczynają się od 399 dolarów za wersję 16 GB Wi-Fi, 499 dolarów za 32GB, 599 dolarów za 64 GB i 699 dolarów dla nowej opcji 128GB. Wersje z Wi-Fi + 3G zaczynają się od 529 dolarów za najniższy model z 16GB pojemności i wzrastają o 100 dolarów co kolejny model, aż do kosmicznej ceny 829 dolarów przy 128 GB pamięci.

iPad_mini_Retina
Zamiast publicznie ogłosić premierę Apple zdecydowało się po cichu rozpocząć sprzedaż online o północy czasu amerykańskiego, co oznacza, że poziom przewidywanych dostaw nie może być na tyle duży, aby sprostać spodziewanemu zapotrzebowaniu pierwszych użytkowników. CEO Apple Tim Cook zasugerował prawdopodobieństwo ograniczonych zasobów już pod koniec października, mówiąc: ” Nie jest jasne, czy będziemy mieć wystarczająco dużo na ten kwartał, czy też nie”.

W poniedziałek, Apple wysłało zawiadomienie do techników i sprzedawców przez swoją stronę internetową GSX, informując ich, że iPad Retina mini będzie dostępny w sprzedaży już dziś w Australii, Chinach, Hong Kongu, Japonii, Nowej Zelandii, Singapurze i Stanach Zjednoczonych. Urządzenie rzeczywiście znajduje się już w sprzedaży w sklepach internetowych firmy Apple w tych lokalizacjach, a także w kilku innych, choć dostępność urządzenia w sklepie nie jest znana na dziś dzień.

Późno w nocy, firma zawiesiła działanie sklepu online w celu przeprowadzenia konserwacji i otworzyła go ponownie już z bardzo wyczekiwanym tabletem dostępnym do sprzedaży. Poza umieszczeniem iPad Retina mini w widocznym miejscu na pierwszej stronie swojego sklepu internetowego, Apple dodało kilka detali w ramach przygotowań do nadchodzących Świąt, w tym niestandardowe reklamy kierowane pod „świątecznych zakupowiczów”.
Za: Appleinsider.com

Tagged in:,
About 
mBazaar powstał w 2013 roku. Kilkoro pasjonatów miało wcześniej do czynienia ze sprzedażą i serwisem produktów Apple w Polsce, oraz za granicą. Właśnie dzięki temu poznaliśmy wielką potrzebę naszych klientów - by sprzedawać i kupować używane sprzęty Apple w sposób bezpieczny, łatwy i przyjemny, tak właśnie narodził się pomysł na naszą pionierską usługę. W mBazaar pomysł na biznes jest bardzo prosty. Chcemy zapewnić bezpieczną alternatywę dla handlu używanymi produktami Apple. Współpracujemy z liderami na rynku i oferujemy atrakcyjne ceny zarówno dla sprzedających jak i kupujących. Siedzibę mamy w Warszawie, ale ideą naszej firmy jest być tam, gdzie Ty - w Internecie. Czujemy powołanie do czegoś, o czym bardzo niechętnie słyszą sprzedawcy nowych produktów Apple - używane sprzęty, w idealnym stanie i dobrej cenie dla każdego! Nie wahaj się z nami skontaktować, aby to zrobić kliknij tutaj. Śledź nas na Twitterze i Facebooku, gdzie prowadzimy liczne akcje i promocje, a może następnym razem to Ty trafisz na świetny sprzęt za połowę ceny? /mBazaar