Blog mBazaar

5 najlepszych aplikacji do zdjęć – zostań mistrzem fotografii dzięki swojemu iPhone’owi

Lato w pełni, a to oznacza niepisaną wojnę na najlepsze zdjęcia z wakacji w mediach społecznościowych. Jeśli chcesz, aby to Twoje fotki zaczęły zgarniać największą liczbę lajków, zapoznaj się z naszym zestawieniem 5 najlepszych, darmowych aplikacji fotograficznych dostępnych w App Store.

Snapseed

Jedna z najpopularniejszych i najbardziej rozbudowanych aplikacji do obróbki zdjęć. Zachwala ją wiele gwiazd Instagrama, a nawet profesjonalnych fotografów. Znajdziesz tutaj niemal wszystko, czego możesz potrzebować, aby uatrakcyjnić swoje fotki. Od regulacji takich parametrów jak: balans bieli, kontrast, ostrość czy temperatura, po ciekawe filtry i możliwość dodawania tekstu. Do tego dostępne są inne ciekawe i przydatne funkcje, takie jak: możliwość punktowej edycji, zmiany perspektywy czy usuwania niechcianych elementów. Obsługi aplikacji i wykorzystania odpowiednich jej narzędzi dość łatwo się nauczyć, między innymi dzięki zawartym w niej samouczkom. Zadowoli ona zatem zarówno wytrawnych fotografów, jak i pstrykaczy-amatorów.

VSCO

To jednocześnie narzędzie do obróbki zdjęć i dzielenia się nimi z innymi użytkownikami apki – na zasadzie miniportalu społecznościowego. VSCO jest ulubioną aplikacją wielu osób głównie ze względu na ciekawe, wysmakowane filtry, których intensywność można precyzyjnie regulować. Za darmo otrzymujemy jedynie podstawowy ich zestaw, za dodatkowe pakiety trzeba niestety zapłacić. Jednak VSCO, nawet w swojej najbardziej okrojonej wersji, pozwala na tworzenie naprawdę stylowych kadrów. Nie brak tu także standardowych narzędzi do ręcznego udoskonalania zdjęć, a dużą zaletą aplikacji jest też to, że nie tracą one na jakości po obróbce.

Prisma

Hit zeszłego roku, wciąż jednak nietracący na popularności. Aplikacja przez jednych uwielbiana, przez innych znienawidzona. Zyskała popularność dzięki oryginalnym filtrom, które czerpią inspirację ze znanych dzieł sztuki. Dzięki niej Twoje zdjęcia mogą wyglądać jak obraz impresjonistyczny czy kubistyczny albo pop-artowa grafika. Stosowana z wyczuciem apka pozwala uzyskać naprawdę spektakularne efekty, dlatego, jeśli szukasz czegoś naprawdę wyjątkowego, polecamy Ci spróbować właśnie z nią.

Retrica

Coś przede wszystkim dla wielbicieli fotek w stylu retro oraz selfie. Retrica posiada całe mnóstwo wbudowanych filtrów, dzięki czemu z łatwością osiągniesz efekt starej fotografii. Ale to nie wszystko. Z aplikacją można tworzyć i edytować też filmy, GIF-y i kolaże, które ubarwią liczne naklejki, obrazki i możliwość dodawania tekstu. Idealne narzędzie dla kreatywnie niewyżytych.

Google Photos

Co Ci po licznych, idealnie obrobionych, pamiątkowych ujęciach, jeśli nie masz gdzie ich przechowywać? Jeśli cierpisz na wieczny niedosyt wolnej przestrzeni na iCloud, aplikacja Google Photos rozwiąże Twoje problemy. To nielimitowana przestrzeń do przechowywania zdjęć, od jakiegoś czasu obsługująca także Live Photos. Aplikacja automatycznie tworzy również albumy, filmy, kolaże, animacje czy panoramy, którymi z łatwością podzielisz się z bliskimi. Ciekawą i niezwykle przydatną funkcją jest też wyszukiwanie według przedstawionych na zdjęciach osób czy obiektów albo miejsc wykonania zdjęć – bez konieczności wcześniejszego tagowania! Wystarczy zatem wpisać na przykład „plaża”, „samochody” czy „Warszawa”, aby znaleźć wszystkie obrazy należące do odpowiedniej kategorii.

Wyposażony w tak wszechstronne aplikacje możesz śmiało ruszać na podbój świata (i mediów społecznościowych). Życzymy udanego fotografowania!