Mac Pro rozbrojony!

za: iFixit

za: iFixit

Po niedawnym debiutuje podczas WWDC 2013 Keynote zupełnie nowego, przeobrażonego, Mac Pro – specjaliści z iFixit w końcu położyli na nim swoje ciekawskie dłonie. Dołącz do nich gdy rozbierają nowego Mac Pro (late 2013) praktycznie na czynniki pierwsze! Łatwość z jaką możecie dokonać własnych przeróbek/ rozszerzeń jest porażająca, chociaż ta architektura ma też swoje oczywiste wady… A Wy co o tym sądzicie? Zapraszamy do dyskusji po obejrzeniu filmu od kolegów z iFixit!
Czytaj dalej

Apple ogłasza „Czerwony Piątek” z okazji Księżycowego Nowego Roku – promocja odbędzie się 10 stycznia w Azji.

appleredfriday2014

Firma Apple ogłosiła dziś swoją doroczną promocję na Nowy Rok Księżycowy, zdarzenie to obejmie jeden dzień na wybranych rynkach azjatyckich, znane jest również jako „Red Friday” ze względu na swoje podobieństwo do „Black Friday” z jego szałem wyprzedażowym w Stanach.

Czytaj dalej

iPhone 6 już w maju 2014?

fot:ADR

fot:ADR

Nie tak dawno Apple wypuścił na rynek swoje nowe iPhone’y. Tradycyjnie firma prezentuje nowe smartfony w cyklu jednej premiery rocznie, ale jeśli najnowsze plotki się potwierdzą, być może dostaniemy nowego iPhone’a znacznie szybciej w tym roku. Znany Tajwański portal informacyjny Digitimes twierdzi, że słyszał ze źródeł zbliżonych do łańcucha logistycznego firmy, jakoby Apple przygotowywał się do produkcji iPhone 6 już w maja 2014. Słuchawka ma ponoć mieć 20nm procesor produkowany przez Taiwan Semiconductor Manufacturing Company i większy wyświetlacz – prawdopodobnie nawet 5-calowy.
Czytaj dalej

iPad na czele sprzedaży tabletów w USA w 2013 roku, podczas gdy Chromebook wyprzedza MacBooka.

Według nowego raportu NPD Group IPad osiągnął największy udział sprzedaży w rynku tabletów w USA w 2013 r., podczas gdy sprzedaż Google Chromebooks zdobyła większy udział w porównaniu do notebooków Mac.

Dane w raporcie wykazały, że ​​iPad stanowił 15,8 % sprzedaży urządzeń w kategorii komputerów osobistych i jego udział był większy niż tabletów z Androidem (8,7%) i tabletów z systemem Windows (2,2%). Jednak udział iPada w sprzedaży jednostkowej w USA w tym roku poszedł w dół w porównaniu do tego samego okresu rok temu, kiedy to miał aż 17,1 % sprzedaży. Sprzedaż tabletów z systemem Android i Windows wzrosła odpowiednio o 4,5% i 1,4%.
Czytaj dalej

Bieber chciał $200k za reprezentowanie BlackBerry, teraz reklamuje iPhone za darmo.

Retrospektywa Bloomberg BusinessWeek pt. „Rise and Fall of Blackberry”, która przedstawia produkt firmy RIM uszeregowany obok innych historycznych artefaktów (łącznie z samym czasopismem BBW), opisuje szereg błędów, które firma dokonała w swojej historii na czele z nie przyjęciem oferty objęcia stanowiska „ambasadora marki” złożonej przez idola nastolatek – Justina Biebera.

fot.Bloomberg BusinessWeek

fot.Bloomberg BusinessWeek

Czytaj dalej

Ceny iPhone 5S na Świecie!

Serwis MobileUnlocked stworzył wskaźnik cen IPhone 5S pokazujący zależność między ceną telefonu a krajowym PKB (PPP) na mieszkańca we wszystkich krajach, w których telefon jest już dostępny. Poniższa mapa daje szybki pogląd na temat, w których zakątku Świata nowe cacko z Cupertino jest najdroższe (lub najtańsze) dla mieszkańców danego kraju na podstawie ich średniego PKB. Indie są obecnie najwyżej w tej niechlubnej hierarchii z ceną iPhone 5S na poziomie 22% średniego PKB, podczas gdy w Quatarze, raju na ziemi, jest on najtańszy sięgając zaledwie 0,76%.
Czytaj dalej

Wycena giełdowa Apple Inc przekroczyła 500 miliardów dolarów, raptem połowę kapitalizacji zakładanej jeszcze w zeszłym roku.

AAPL.120113

Pomimo osiągnięcia nowego maksimum za cenę akcji w 2013 r., które popchnęło kapitalizację rynkową Apple powyżej 500 miliardów dolarów, wycena spółki pozostaje nadal na poziomie, na którym znajdowała się na wiosnę 2012 roku, kiedy to analitycy przewidywali, że kapitalizacja Apple wkrótce może się podwoić.
Czytaj dalej